V Kolíně vzniklo první Coworkingové centrum

 

V Kolíně vzniklo první Coworkingové centrum

Jedno z prvních coworkingových center ve Středočeském kraji bylo oficiálně otevřeno 20. září 2013. Kancelář je umístěna v pasáži Mostní, která se nachází přímo v centru Kolína. V současné době tu nepravidelně pracuje šest mladých lidí, ale

do svého kolektivu se snaží získat nové členy. Zakladateli jsou Jiří Krejčík a Martin Kokeš, kteří se profesně pohybují v internetovém marketingu a programování.

 

CoworkingKolin.cz - prostory

Coworking funguje jako společná kancelář pro lidi pracující v podobném oboru. Většinou jsou na volné noze, nemají žádného ředitele ani pevnou pracovní dobu, ale navzájem spolu mohou spolupracovat na různých projektech. Kancelář v Kolíně je kompletně zařízená, je tu hned několik pracovních míst, odpočinková zóna, tiskárna i kuchyňský kout. “Hledáme k sobě někoho komunikativního, kdo pracuje v oblasti informačních technologií. Za určitý měsíční tarif tu s námi může pracovat, jak často bude chtít, dělat si na svých projektech nebo se připojit k našim.” Popsal filosofii coworkingu Martin Kokeš. “Vládne tu přátelská atmosféra, rádi zkoušíme nové technologie a jezdíme i na různé konference, kde se snažíme rozvíjet naše znalosti. Pokud by se sešlo více lidí, kteří by měli o spolupráci zájem, rádi se přestěhujeme do větších prostor.” Dodal Jiří Krejčík.

 

Coworking vznikl v roce 2005 v americkém San Franciscu a pomalu se začal rozšiřovat i do zbytku světa. Slovo coworking můžeme přeložit jako spolupráce, a kromě cenových výhod je tu také podstatná funkce sociální nebo psychologická. Takové pracovní prostředí totiž rozvíjí lidskou kreativitu a pomáhá začleňovat jedince, kteří by jinak pracovali sami doma. V České republice je takových center hned několik, v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Pardubicích nebo v Kladně.

 

30.9.2013

Tisková mluvčí: Veronika Březinová

email: info@coworkingkolin.cz

www: https://coworkingkolin.cz/

20130930-TZ-otevreni-CoworkingKolin.doc

Napsat komentář