Report ze snídaně – 18. 4. 2024 – Bitcoin a investice

Podnikatelské snídaně mají v Kolíně již dlouhodobou tradici, přestože byly přerušeny covidovou pandemií. Loni na podzim na ni Coworking Kolín navázal a díky tomu se uskutečnila i tato snídaně, v pořadí sedmá. Konala se v restauraci La Musica, která nám připravila i perfektní catering (bez toho by snídaně být nemohla :))

Programem nás prováděli již tradičně Jarda Salva a Adéla Hubnerová. Tentokrát byl řečníkem Jan Paulus, který vlastní kavárnu Bitclub v Kolíně. Ale jak sám říká, bitcoin je nejen jeho koníček a živobytí, ale také životní styl.

V první části nám Jan vyprávěl o sobě a příběhu své kavárny (ve které jsme mimochodem měli s Jirkontem vánoční večírek). Také se tam prý pořádají i parádní narozeninové oslavy :). 

Druhá část se točila hlavně kolem vysvětlení celé problematiky bitcoinu, její historie a možnostech a strastech jejich získávání. 

Nakonec nám Jan vyprávěl o svých zkušenostech s podvody, kterých má hodně. Často za ním chodí lidé, aby jim pomohl. Tyto příběhy mi připomínaly film Podvodník z Tinderu (doporučuju ke shlédnutí v rámci edukace rizikových skupin).

Sešla se zajímavá skupina lidí, která většina s touto tématikou už měla své zkušenosti. Já mám většinu znalostí o bitcoinech ze seriálu Big Bang Theory, takže jsem se v jejich diskusích místy až ztrácela. Bylo vidět, že vědí, o čem mluví a jsou do tématu zapálení. Také ho někteří při seznamování uvedli jako svůj koníček.

Celkově to bylo velmi přínosné dopoledne, ze kterého jsem si odnesla nejen spousty nových poznatků, ale především skvělý pocit z toho, že jsem byla na akci, co má smysl.

Napsat komentář